קידום אתרים, קידום אתר, קידום בגוגל, שירותי קידום, קידום באינטרנט
קידום אתרים
קידום אתר קידום אתר
קידום באינטרנט

 

דף הבית - קידום אתרים

מאמרים באתר

מדריכים

מילון מונחים SEO

צור קשר
 

 

 

צרו קשר לקבלת פרטים בנושא קידום אתר

 

בניית קישורים

רוצה להתחיל לבנות קישורים לאתר שלך? הנה כמה דברים ששוה לדעת.


בניית קישורים נכונה ואיכותית תוצאותיה ניכרות בדירוגו של אתר ויש המאמינים כי זהו הגורם החשוב ביותר בקביעת דירוג האתר.
על פניו נראה הנושא פשוט מאוד, כל שצריך הוא קישור מאתר אחר לאתר שלי... זהו שלא.
שימוש בבניית קישורים בתהליך קידום אתרים היא תורה בפני עצמה, שימוש באסטרטגיה זו בצורה לא נכונה יכולה להוביל לתוצאות הפוכות מן הצפוי ואף מחיקה לצמיתות של האתר ממנועי החיפוש.

כאשר גוגל הוקם, האלגוריתם שעמד במרכזו היה אלגוריתם הPR, אלגוריתם המתבסס בעיקר על אופי הקישורים ברשת, הרובוט של גוגל סורק את אתר X, כאשר נמצא באתר X קישור לאתר אחר (Y לצורך העניין) עם טקסט מקשר (R) מסיק הרובוט שY הוא אתר רלוונטי בטקסט R ומכאן מדרג אותו בהתאם תחת תוצאות הדירוג בערך R, ככל שיותר ויותר אתרים מקשרים לאתר Y בטקסט R הם בעצם ממליצים יותר ויותר לרובוט שאתר Y רלוונטי בערך R.
זהו האידיאל והחזון, בפועל דברים נראו אחרת, מקדמי אתרים המעוניינים בקידום בגוגל החלו לפעול בטקטיקות כגון מכירת קישורים, שתילה והטעיה מכוונת של הרובוט הוכיחו את יעילותן בצורת עבודה זו וגרמו לגוגל להוסיף משתנים וקרטריונים רבים אחרים על פיהם נקבע דירוג אתר ואיכות הקישורים בפרט, כאן בעצם נכנסת לתמונה אסטרטגיית בניית קישורים נכונה.

תהליך בניית הקישורים לאתר חייב להיעשות בצורה נכונה ומדוייקת, לכן לא מומלץ לקחת כל הבא ליד ולירות לכל הכיוונים, הנה כמה מן הנקודות המומלצות לישום בבניית קישורים:

טקסט הקישור - יש להקפיד כי טקסט הקישור הוא קבוע לדף אותו אנו רוצים לקדם, כלומר אם אנו מעוניינים לקדם את דף "הנעליים שלנו" תחת מילת המפתח "נעלי ספורט" אזי כל קישור שנבנה יהיה זהה או יתפצל ל2-3 מילות מפתח נוספות אותן אנו מקדמים. אם נשיג 100 קישורים לדוגמא, אך בכל קישור נקבע טקסט שונה, נאבד את רב כוחו של הקישור.

דירוג האתר המקשר - מאיזה אתר אנו מקבלים את הקישור, עד כמה האתר נחשב אמין בעיני מנועי החיפוש? בעבר נהגו להחשיב קישור מאתר בעל PR גבוה לקישור מצוין, אכן יש אמת בדבר, אך כיום ידוע כי דירוג הPR של אתר אינו מעיד בהכרח על טיב הקישור היוצא ממנו ויש חשיבות גם לצורה בה האתר עצמו קיבל את הדירוג הגבוה (האם הPR שלו נובע מקישורים רבים אחרים, מתעבורת גולשים רבה או נפח אתר עצום?)

קישור סימטרי או אסימטרי - כלומר האם ישנה הדדיות בין הדפים המקושרים, או שרק דף אחד מקשר לשני?, קישורים חד כיווניים נוטים להיות חזקים יותר מקישורים דו כיווניים, כיוון שקישורים דו כיווניים מזוהים כהדדיים ומצביעים על קירבה והדדיות בין האתרים ולא רק על "המלצה" כפי שתוכנן במקור.

קישורים מאתרים "מוסמכים" - קישורים מאתרי מוסדות וגופים נחשבים לאמינים בעיני מנועי החיפוש ולכן משקלם גדול יותר, יתרה מזאת נפח התעבורה באתרים כאלו נוטה להיות גדול והם בעלי PR גבוה, אם נקרתה בדרכך הזדמנות ללינק כזה, לך על זה.

רלוונטיות הקישור - מומלץ כי הקישור יבוצע בין שני אתרים דומים, העוסקים ורלוונטים לאותו נושא, או לפחות דפים דומים.
נקודה זו מעלה תמיהה כיוון שאתרים דומים הם בדרך כלל אתרים של המתחרים וקישור כזה בעצם יפנה גולשים מהאתר שלי גם למתחרים בשוק. לשם כך ניתן להשתמש בקישורים דו כיווניים וכך לשמור על איזון. בכל אופן יש לצאת מנקודת הנחה שאם גולש לא מצא אצלך את מה שחיפש מן הסתם הוא יחפש גם אצל המתחרים.

צפיפות הקישורים בדף  - כמה קישורים קיימים כבר בדף המקשר? ככל שקיימים יותר קישורים כך כוחו היחסי של קישור יחיד תקטן, אתרים המלאים בקישורים רבים עלולים להיחשד כחוות קישורים ולהיענש בחומרה.
ככל שקיימים פחות קישורים בדף כך משקלו של כל קישור עולה ושווה יותר.

מיקום הקישור בדף - גם למיקום הקישור בדף המקשר ישנה חשיבות, קישורים הממוקמים מתוך טקסט עדיפים מקישורים סטטים כיוון שהם מתקבלים כהמלצה "טבעית" יותר, כיום יש כאלה הטוענים כי גוגל כבר יודע לזהות קישורים בFotter (סרגל הדף התחתון) שכן שם מתבצעות רב החלפות הקישורים.

רלוונטיות הטקסט לדף - גם לטקסט עצמו מומלצת התאמה עם הדף. דוגמא לחוסר התאמה קישור בטקסט מכונות כביסה מדף העוסק במכירת רכב.


קישורים חיצוניים אל מול קישורים פנימיים  - קישור פנימי הוא קישור תחת אותה כתובת דומיין, כלומר קישור באותו אתר בין דפים שונים.
קישור חיצוני הוא קישור מכתובת דומיין אחרת, כלומר אתר אחר.
מובן מאליו שקישור מאתר אחר שווה הרבה יותר מאשר קישור פנימי (כיוון שלא אתה ממליץ על עצמך, אלא מישהו אחר עליך) אך גם לקישורים פנימיים ישנה חשיבות, כיוון שזוהי הכוונה את הגולש לתוכן רלוונטי.

קיימות אסטרטגיות שונות ומגוונות בבניית קישורים לאתר, כל אחת מהן נושאת דגש מיוחד לצורכי האתר ואופיו, כפי שכבר הוזכר מעלה, נושא בניית הקישורים אפוף השערות ואמונות לצד מסקנות ותוצאות מוכחות, כך או כך אנו מקוים כי נהנית לקרוא את המאמר והפקת את התועלת הנחוצה לך ממנו.

בברכה, צוות האתר.

מילון

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

קידום אתרים | קידום אתר | קידום בגוגל