קידום אתרים, קידום אתר, קידום בגוגל, שירותי קידום, קידום באינטרנט
קידום אתרים
קידום אתר קידום אתר
קידום באינטרנט

 

דף הבית - קידום אתרים

מאמרים באתר

מדריכים

מילון מונחים SEO

צור קשר
 

 

 

צרו קשר לקבלת פרטים בנושא קידום אתר

 

מדריך בנושא:

בחירת מילות מפתח לקידום האתר

בחירה נכונה של מילות מפתח מהווה חלק אינטגרלי בתהליך קידום אתרים, בחירת מילות מפתח מדויקות ישפיע מאוד על ערך האתר ויחסוך לנו המון הוצאות ובעיקר בעיות עתדיות בנושא קידום האתר. בחירה לא נכונה של מילות המפתח עלולה להביא לתוצאות קידום מאכזבות או לחלופין לדירוגים גבוהים ואתר מקודם לכאורה, אך ללא מספר רב של גולשים.
על מנת לבחור את מילות המפתח הרלוונטיות והאופטימליות ביותר לאתר עלינו לבצע מחקר מילות מפתח מקיף.
תחילה ניתן לבצע סיעור מוחין בשאלה "באלו מונחים יחפש לקוח פוטנציאלי את האתר שלי?" מומלץ להיעזר גם בלוגים הקיימים של האתר על מנת לקבל כיוון אילו ערכים מחופשים באתר.. לעיתים גם תתיקלו במונחים שלא חשבתם עליהם.
לאחר שקיבלנו רשימה הכוללת את הנושאים המובילים בהם עוסק האתר נתחיל בעריכת הרשימה תוך הצמדות לקווים מנחים כללים כמו:

פיזור החיפוש של מילת המפתח - זהו נתון חשוב מאוד, הכוונה כאן היא לאיך מתפרס טווח החיפושים של מילת המפתח, האם בכל חודש יש מספר דומה של חיפושים? או קפיצה מסוימת בתקופה כלשהי בשנה.
לדוגמא לערך "פסטיגל" ישנו ממוצע של 110,000 חיפושים חודשיים, אך אם נסתכל על הפיזור השנתי נבחין כי בחודשים נובמבר, דצמבר וינואר מתבצעת תנועה גדולה יותר ובשאר החודשים מספר החיפושים לערך קטן בחצי בערך.

היקף הערך - עד כמה הערך כללי? מומלץ לא לבחור נושאים מקיפים וגדולים שכן התחרות בהם גדולה, אך גם לא נושאים שאינם מחופשים כלל, לשם כך ניתן להיעזר בכלי מילות המפתח של גוגל, המציג נתונים סטטיסטים עבור חיפושים של ערכים בגוגל ורמת התחרות בהם.

אורך הרשימה - ידוע כי רק 30%-35% מהתנועה לאתר מגיעה ממילות המפתח המרכזיות, שאר התנועה מגיעה דווקא מהביטויים הנוספים.
לכן מומלץ שלא להתמקד ב2-3 מילות מפתח אלא לקדם רשימה ארוכה יותר.
חיסרון נוסף לרשימה קצרה הוא התלות בגורמים שלא קשורים אלינו, כלומר, בחרנו 3 ביטויים מרכזיים וקידמנו אותם למקום מכובד, בעצם שמנו את כל הביצים בסל אחד. כעת אנו נתונים לחסדי המתחרים שלנו, כאשר תחל תחרות מאסיבית באותה מילת מפתח הדירוג שלנו יפגם ותורגש מיד ירידה בפניות לאתר.
כאשר האתר מקודם בהרבה מילות מפתח שונות אנו בעצם הרבה יותר גמישים, גם אם דירוג מסוים יפגע היקף הקידום הכללי לא יגרע בהרבה.

ערך מילת המפתח ביחס לאתר - עד כמה רלוונטית מילת המפתח לנושא האתר?, רבים נוטים להתמקד אך ורק בפופלאריות מילת המפתח, כלומר מספר החיפושים שמבוצע עליה, יש לזכור כי רלוונטיות מילת המפתח חשובה לא פחות, שכן היא קובעת את אחוזי ההמרה של מילת המפתח ואת איכותה.

משסיימנו לערוך את רשימת מילות המפתח שלנו ניתן לבצע ניסוי מקדים באמצעות "גוגל אדוורדס" על מנת לדעת עד כמה מילות המפתח שבחרנו נכונות וממירות בצורה יעילה. הניסוי יכול להיערך על דף באתר (מומלץ דף עם יכולות המרה אידיאליות) בפרק זמן קצר נוכל להשוות את כמות התנועה שהגיעה לאתר שלנו תחת כל מילת מפתח ומהו ערך ההמרה שלה (כלומר אם הדף הוא דף יצירת קשר, כמה גולשים אכן יצרו קשר מתוך כמות התנועה הכללית של מילת המפתח).

איתור נכון ויעיל של מילות המפתח המדויקות יספק לא רק ביצועים טובים יותר אלא גם חסכון רב בעלויות העתדיות וסקר שוק לכל דבר


 

מילון

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

קידום אתרים | קידום אתר | קידום בגוגל